12.7.10

pettumus. ja põnevussss!

Kirjutasin eelmises postituses, et käisin Saue Vallavalitsuses rääkimas. Mind võttis seal tookord vastu üks tore noorem naine ning tema kinnitas mulle, et loomulikult on võimalik ja et muidugi peaks vald mind toetama. Et just hakataksegi tegema uut eelarvet ja selle saaks ja peaks sinna kindlasti sobitama. Lubasin oma paberil sinna viidud taotluse ilusasti uuesti meiliga saata, mida ma ka tegin, ja paar päeva hiljem tuli vastus, mida ma tegelikult 99%-lise tõenäosusega juba ette teadsin.

Loomulikult, nagu ka varasematel aastatel, ei anna Saue Vallavalitsus mitte kellelegi toetust. Seda me oleme ennegi kuulnud, kuidas nad mitte kellelegi seda ei anna, aga pärast tuleb välja, et nad on ikkagi YFU Eesti MTÜ sponsorite nimekirjas. Kes siis puusse paneb? Saue Vald või YFU? Üks 09/10 Brasiilias vahetusõpilaseks olnu ütles, et tema onu töötab Saue Vallas ja isegi sellise onupojapoliitikaga ei saanud ta sealt sentigi. Tundub, et see salajane isik, kes seda toetust mõnel aastal saab, on sunnitud oma suu lukku panema ja sellest mitte midagi rääkima. Kui asi on tõesti nii, siis võiks ju Saue Vald lasta ennast ka toetajate nimekirjast välja võtta, mida saab väga lihtsalt teha. See nimekiri minu teada isegi koostatakse ainult selle põhjal, kes oma nõusoleku sinna kirjapanemiseks annavad. Või siis vastupidi – kes ütleb, et ei taha sinna, seda ka kirja ei panda.
Ja nüüd, kui kellelgi peaks tekkima küsimus, kust ma võtan, et nad on toetajate nimekirjas, siis palun – YFU Eesti vahetusõpilaste toetajad aastatel 2007 ja 2009.
Niisiis – kui nad kedagi ei toeta, keda nad siis toetavad?! :)
Võrdluseks võib tuua, et väga paljud vallavalitsused toetavad. Olgu, saan aru, et Tallinna linn näiteks ei toeta, liiga suur, liiga palju tahtjaid jne jne, aga vallad on väiksed üksused.. Saue Linn seevastu aga jagab raha väga heldelt.. viisteist tuhat ühele õpilasele anda.. kadedad seal ei olda :)


Aga rõõmsamatel teemadel rääkides – eile lendas esimesena Eestist 2010/2011 õppeaastale vahetusõpilaseks Mirjam, Uus-Meremaale. Ei teagi, kas ta on juba kohal või ei :)
Ega teistelgi enam pole palju jäänud, enamus lähevad juba kuu aja pärast jne.. Ei jõua ära oodata!

Tsau!! :)

6 comments:

 1. lol, tahtsin just öelda, et (päris) paljud on läinud välismaale ja Saue linn on kogu aeg toetanud.. üks tüdruk, kes sel aastal lõpetas, käis kuskil Uruguay's vms kohas ning ta kirjutas Saue Sõnas (kohalik ajaleht) sellest artikli ja täna ja linnavalitsust, kes teda toetas ja ütles, et kui tahad minna välismaale vahetusõpilaseks, siis tasub linnalt toetust taodelda, sest nad kindlasti aitavad.. kahju, et vald nii helde pole :(

  ReplyDelete
 2. Tore, et vähemalt keegi helde on.. Aga jaa, vald võiks eeskuju võtta vms :D

  ReplyDelete
 3. aga on Sul teada, kui palju Saue vallast õpilasi oma valitsust ja riiki vahetab sel aastal?

  ReplyDelete
 4. Vähemalt kaks.. :/ rohkem ma ei tea..

  ReplyDelete
 5. haha, ma vaatan, et ma ei saa oma esimese kirjutise ühest kohast mitte midagi kohe aru:D ,, .. sellest artikli ja täna ja linnavalitsust, .. '' ma arvan, et ma mõtlesin, et kirjutas artikli ja tänas selles linnavalitsust :D (kuigi ma usun, et said aru juba ise :))

  ReplyDelete
 6. haha :D jaa, mõistsin sinu väljendamisekeerulisust :D:D

  ReplyDelete